• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy nadal warto latać do Egiptu?

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najładniejszych krajów w Europie. Choć ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest relatywnie niedroga, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy jasno przyznać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na początku warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, iż Lizbona jest kilka razy bogatsza, aniżeli pozostałe regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do zamożności – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby z takiego powodu, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet myśli, iż Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Trudno ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne zabytki albo ciepłe plaże, ale także dały nam artystów, smakowite jedzenie czy luksusowe auta. Warto jednakże skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Choć akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Świetne są także miejscowości położone w Toskanii. Naturalnie chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale także warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje wielką potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem czeka na ten wspaniały czas jakim jest urlop. Po wielu miesiącach nurzącej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy wraz z przyjaciółmi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Obecnie opcji w tym aspekcie posiadamy tak wiele, że trudno jest zdecydować się. Dobrze jest zaznajomić się szczegółowo z ofertami różnych biur podróży, które mają nierzadko do zaproponowania wiele fantastycznych miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli tylko posiadamy taką sposobność i chcemy nieco zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w mniej popularnym okresie. Nie dość, że ceny wówczas są znacznie niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej frustrująca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy również by oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak plaża lub dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą świetną pogodę i interesujące zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tego kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przesiąknięta istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji możemy być pewnym, iż nie dopadnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma wspaniałymi budowlami i legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemalże raj. Przecież to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są wysokie, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego chce wybrać się naprawdę wielu turystów. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że wypad do Australii to spory wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić Australię. Trzeba po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A należy jasno przyznać, iż Australia może zaoferować dla turystów wiele atrakcji turystycznych. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale również wiele innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest także duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem świecie, który ma do zaoferowania bardzo wiele rewelacyjnych widoków oraz Miejsca, która trzeba definitywnie zwiedzić!
Świat jest wielki – chociaż pewnie niektórzy myślą inaczej. Ogólnie zależy jak do tego podejdziemy. Bo jeżeli podejść do świata pod kątem podróżniczym, to można śmiało powiedzieć, iż nawet gdybyśmy najbliższe 40 lat spędzili tylko i wyłącznie na zwiedzaniu, to tak czy siak nie moglibyśmy raczej powiedzieć, iż widzieliśmy wszystko. A do tego chyba nikt z nas nie jest w stanie pozwolić sobie na poświęcenie całego życia na podróże. I z tego powodu trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić listę tych miejsc, które chcemy ujrzeć w ciągu najbliższych lat. Z całą pewnością takim krajem, który trzeba koniecznie zobaczyć jest Izrael.
Należy jasno przyznać, że nie ma wielu państw na świecie, które byłyby ciekawsze, aniżeli Izrael – to w 100% pewne! Historia owego kraju, lecz także ziem, które były niegdyś zgoła innym obszarem jest zapewne znana większości z nas. Chociaż Izrael nie jest bezpiecznym krajem, to jednak nie można powiedzieć, że wyjazd do niego jest ryzykowny. Czy ktoś w ogóle słyszał w ostatnim czasie o morderstwach na turystach w Betlejem albo Jerozolimie? No właśnie – Jerozolima. To jedno z najwspanialszych miast na kuli ziemskiej. To nie tylko olśniewająco piękne miasto, ale również miasto pełne kontrastów. W końcu żyją w Jerozolimie Żydzi, lecz także Arabowie, którzy są znaczącą częścią Izraela. Jedno jest pewne – warto zwiedzić świat, bo wspomnienia zostaną do końca życia.

1. Znajdź tutaj

2. Odwiedź stronę

3. Kliknij i zobacz

4. Zobacz teraz

5. Przejrzyj

Categories: Turystyka

Comments are closed.